Věnuji se psychoterapii, terapii psychických příčin onemocnění (psychosomatický přístup) a lektorské činnosti v oblasti duševního zdraví, zdravotní prevence, životního stylu, psychohygieny, stres managementu.

Moje promoce na 2. lékařské fakultě UKLidské zdraví pro mě bylo vždy středem zájmu, přestože jsem na něj šla z různých stran – jako lékařka, manažerka farmaceutické firmy, lektorka kognitivně behaviorální skupinové terapie obezity a lektorka seminářů prevence civilizačních onemocnění. Všechny z mých pracovních zkušeností mi něco daly pro moji současnou práci psychoterapeutky. Absolvovala jsem psychoterapeutický výcvik analytické psychologie (dle C. G. Junga) a navíc si neustále doplňuji znalosti a dovednosti cestou kurzů, přednášek, workshopů, studiem literatury a také pravidelnou odbornou supervizí.

Studium a práce

Lékařské vzdělání mi dalo náhled na fungování lidského těla, studium managementu zdravotnictví a praxe v nemocnici pohled na fungování zdravotnického systému, lékařské povolání zase přesvědčení, že je potřeba se dívat na člověka jako na celistvou bytost se svými pocity, bolestmi, vztahy, názory a vírou.

Jsem přesvědčena, že přes zdravé tělo vede cesta ke zdravé duši a naopak, psychický stav se promítá nutně i do fyzického, jedná se o dvě strany téže mince. V životě dávám důraz na celkový kontext, co může být dobré pro jednoho, může být škodlivé pro jiného.

Svoboda postoje a přístupu k životu každého člověka je pro mě stěžejní a posvátná. Prožívám ohromnou radost, když se mi podaří u klientů vzbudit zájem a chuť nahlížet na svoje zdraví, problémy běžného života či stresové zatížení jinak než doposud, naleznou konkrétní cestu, kde začít. Na této cestě pak mohu být podporujícím průvodcem.

Koníčky a zájmy

Místem, kde sama čerpám energii je příroda – lesy, skály, řeky… Bez sportu bych si život nedokázala představit. Silniční cyklistika je od dětství mojí srdeční záležitostí, ale nepohrdnu ani pěknou projížďkou na horském kole v terénu. Kolečkové brusle mi dodávají životní elán, běhání v lese uklidní roztěkané myšlenky a vysokohorská turistika povznese náladu.

Velké potěšení mi přináší moje zahrada, kde každý rok pěstuju rajčata, saláty, řepu, mrkev, kapustu a mnoho další zeleniny, kuchyňských bylinek. Ze své zeleniny pak velmi ráda vařím jídla pro celou rodinu, vymýšlím recepty, kombinuji, co se dá. Z ovoce zpracovávám marmelády, sirupy a džemy s různými přísadami a pak jimi obdarovávám své nejširší okolí.

Mým koníčkem jsou i léčivé rostliny.  Byliny suším u sebe v pracovně, vařím sirupy z růží, lípy, jitrocele, mateřídoušky a já nevím čeho ještě, vyrábím lektvary – tinktury z třezalky, lichořeřišnice, kostivalu, masti z měsíčku, kaštanů. Stále zkouším něco nového. Dary přírody jsou velmi bohaté a znalost medicíny našich dávných předků moudrá, která by neměla být zapomenuta.

Mám tři děti, které jsou mojí velkou inspirací i „prověřovačem“ psychické odolnosti.