Hlavní cíle mých workshopů:
 • racionální a jednoduše pochopitelný náhled na tematiku (nejčastěji zdravotní) + propojení informací, které jsou všeobecně známé v novém kontextu
 • inspirace pro samostatnou práci na sobě
 • konkrétní zkušenost s praktickým cvičením
 • sdílení a diskuse ve skupině, možnost výměny názorů a individuálních životních zkušeností

Proč tyto akce organizuji jsem sepsala do článku ZDE.

Pokud byste chtěli uspořádat seminář ve vašem městě, ozvěte se mi… nějak to vymyslíme 🙂
Bře
9
Po
Přenos/Protipřenos + základy psychohygieny v pomáhajících profesích II v Centrum Be Balanced
Bře 9 @ 22:00 – 12:00

Na semináři proběhne úvod do problematiky přenosu a protipřenosu ve vztahu s klientem v pomáhajících profesích s akcentem na praktické situace, do kterých se může dostávat každý, kdo nějakým způsobem přichází do vztahu s klientem a nemá psychoterapeutický výcvik.

V další části semináře bude dán prostor pro sdílení osobních zkušeností či nejasností účastníků z jejich praxí.

Poslední část semináře bude zaměřena na základní psychohygienické nástroje pro lidi pracující v pomáhajících profesích.

Seminář si klade za cíl v základu pokrýt problematiku Přenosu/Protipřenosu jakéhokoliv profesního vztahu. Seminář je tedy vhodný pro pracovníky fyzioterapie, maséry, trenéry ale také pro pracovníky na recepcích a podobně.

Seminář vedou ing. Jiří Lisý – kouč a psychoterapeut a MUDr. Tereza Hodycová – lékařka a psychoterapeutka

Bře
16
Po
MUDr. Radkin Honzák v Be Balanced v Centrum Be Balanced
Bře 16 @ 18:00 – Bře 17 @ 20:00

Další setkání s panem doktorem Honzákem v Be Balanced proběhne 16.3. v 18h. Tentokrát na téma mikrobiom.

Anotace, aneb jak to celé vzniklo:

“Když jsem před časem vezla pana doktora z besedy v Be Balanced, povídali jsme si o všem možném. Mezi řečí se mi zmínil: “…no a nejzajímavější téma jsou ti mikrouti, ty já mám rád, o těch já rád povídám…”. A slovo dalo slovo, a nová přednáška se chystá na téma miniaturních obyvatel našeho těla alias mikrobiomu.”

Na povrchu lidského těla a v jeho útrobách žije asi desetkrát více bakterií, prvoků, kvasinek a dalších mikroskopických organismů, než kolik je našich vlastních buněk. Bylo by zvláštní, pokud by nás nějakým způsobem neovlivňovaly. Výzkum v posledních letech potvrzuje stále další a další souvislosti našeho mikrobiomu a zdraví – nejen fyzického, ale i psychického. Zvu tedy na přednášku s besedou pana doktora Honzáka, se kterým budete mít možnost toto téma probrat osobně.

Za celý tým Be Balanced srdečně zve MUDr. Tereza Hodycová

Bře
30
Po
„PSYCHOSOMATIKA V KAPSE“ aneb základní psychosomatické principy v Centrum Be Balanced
Bře 30 @ 18:00 – 20:30

Když nás bolí žaludek, nemusí to nutně znamenat, že nám „někdo leží v žaludku“. Pojďme se trošku podrobněji podívat na principy psychosomatiky a získat tak náhled na fungování  vlastního zdraví.

 • Jak naučené vzorce chování ovlivňují zdraví? … a jak přetnout tento kruh sebepodrývajícího chování?
 • Jak se můžou potíže v komunikaci projevit na těle? … a jak pracovat na zlepšení?
 • Jak se můžou vztahy v rodině i mimo ni podílet na vzniku a udržování tělesného příznaku? …a jak hledat cesty ke zdraví?

Součástí semináře jsou i praktická cvičení zaměřená na sebepoznání a prožitek, kde bude mít každý sám za sebe možnost prozkoumat svoje možné spouštěče tělesných obtíží. Program je určen pouze malé skupince účastníků s možností co nejvíce individuální péče každému z nich.

Syndrom vyhoření + základy psychohygieny v pomáhajících profesích III v Centrum Be Balanced
Bře 30 @ 22:00 – 12:00

Na semináři proběhne úvod do problematiky syndromu vyhoření v pomáhajících profesích s akcentem na praktické situace, do kterých se může dostávat každý, kdo nějakým způsobem přichází do vztahu s klientem a nemá psychoterapeutický výcvik.

V další části semináře bude dán prostor pro sdílení osobních zkušeností či nejasností účastníků z jejich praxí.

Poslední část semináře bude zaměřena na základní psychohygienické nástroje pro lidi pracující v pomáhajících profesích.

Seminář si klade za cíl v základu pokrýt problematiku syndromu vyhoření v pomáhajících profesích. Seminář je tedy vhodný pro pracovníky fyzioterapie, maséry, trenéry ale také pro pracovníky na recepcích a podobně.

Seminář vedou ing. Jiří Lisý – kouč a psychoterapeut a MUDr. Tereza Hodycová – lékařka a psychoterapeutka

Dub
2
Čt
Ostřete pilu v Profima
Dub 2 @ 9:00 – 18:00

Jak nabrat síly pro dobrou práci i spokojený život? Budeme se hlavn zaměřovat na techniky psychohygieny a zdravého životního stylu.

Dub
27
Po
„JAK NEZTRATIT HLAVU“ aneb metody zvládání emočně vypjatých situací (stres, tréma, strach, úzkost) v Centrum Be Balanced
Dub 27 @ 18:00 – Dub 28 @ 20:30

V životě se občas objeví obtížná období, kdy naše kapacita vše zvládnout s klidem a přehledem, klesá. Ve chvílích, kdy jsme přetížení, přestáváme zvládat projevy svých emocí a chováme se tak, jak bychom nechtěli, nebo trpíme vnitřním přetlakem. Jak tedy uvolnit akutní napětí a získat zpět svoji psychickou rovnováhu? Cesta může být dlouhá, ale na semináři si alespoň ukážeme řadu technik a postupů, které mohou vést k okamžité úlevě. Při jejich nacvičování v běžném životě pak člověk lépe zvládá zátěžové situace a získává lepší sebevědomí.

Na semináři si nacvičíte:

 • Cvičení pro uvolnění neprojevených emocí
 • Jacobsonovu progresivní relaxaci
 • „Vnitřní talisman“ pro chladnou hlavu
 • Jak posilovat všímavost k sobě (jako prevence emočních výbuchů)

Seminář je zaměřen prakticky s prostorem na zpětnou vazbu a možnou diskusi ke každé technice. Oblečte se pohodlně, budeme chvílemi ležet na podložce. Program je určen pouze malé skupince účastníků s možností co nejvíce individuální péče každému z nich.